top of page
F 04
Informace
o areálu
vstup

Areál Slezská plovárna se nachází 1,5 km od historického centra města a zároveň přímo sousedí s Přírodním parkem Orlice, nejrozsáhlejší přírodní památkou ČR. Svým přírodním charakterem je areál předurčen pro sportovní a rekreační aktivity.  

  • Vstup do areálu je možný po domluvě se správci areálu.

  • Areál nabízí možnost jednorázového vstupu či roční členství, podmínky ročního členství zde.*

  • Zázemí areálu ("Zahrada" s Lautta Barem) je volně přístupné pro veřejnost v provozních hodinách areálu dle dané sezóny.

  • Dostatek prostoru i soukromí pro soukromé i firemní akce po celý rok. Rozmanitost areálu poskytuje řadu variant pro různá využití dle zaměření dané akce, a to s kapacitou až 300 osob.

  •  V bezprostředním okolí areálu vedou cyklo a in-line stezky.

  • Areál je přístupný celoročně.

  • Areál se nachází v Přírodním parku Orlice, při jeho návštěvě prosím respektujte a chraňte zdejší přírodu, klid a pohodu tohoto místa. Vyvarujte se hlučného a jinak rušivého jednání. Nenechávejte zde odpadky a nepořádek!

historie

Ve 20. letech 20. století probíhaly zásadní úpravy říčních břehů Orlice včetně výstavby elektrárny a Malšovického jezu. Do roku 1923 stával v místě dnešního jezu pevný dřevěný jez se třemi vorovými vraty zvaný Mlejnek nebo Na Mlejnku. Na pravém břehu u jezu stával mlýn Na Čertovině, který v roce 1920 vyhořel a nebyl obnoven. Čertův mlýnek patřil mezi oblíbené výletní místo a přírodní koupaliště, v roce 1928 zde obec Slezské Předměstí postavila plovárnu. V bezprostřední blízkosti elektrárny byla založena v letech 1934-1936 Osada na Mlejnku jako Sportovně rekreační zařízení tehdejších průmyslových podniků města Hradce Králové.

Mapa
kudy k nám

Areál má dva vstupy, oba přístupné z ulice Na Mlejnku. Vstupní brána „Zahrada“ se nachází na hrázi u železného mostu pro pěší tzv. „Klapák“ a tvoří přímý vstup k altánům Orlice a na pláž Říční zátoky.

 

Vstupní brána „Hřiště“ je také při příjezdu z ulice Na Mlejnku ale do vnitřní části areálu, kde se nachází sportovní hřiště, dětská lanová hřiště a zázemí pro sportovní kluby, školku a dětské tábory. Zde je i rozšířené parkoviště.  (odkaz na plánek areálu)

H - hřiště
Z - zahrada
Členství

Členství

Areál je volně přístupný veřejnosti na základě uzavřené smlouvy o užívání areálu.

 

Smlouva se uzavírá na jeden rok a automaticky se prodlužuje, pokud není jednou stranou vypovězena.

Uživatel areálu dostane na základě smlouvy čip ke vstupní brance a toaletám.

Platby za členství na rok 2023 je možné uhradit do 31.3.2023.

Pro dotaz ohledně členství prosím kontaktujte nás na emailu - info@arealslezskaplovarna.cz nebo na telefonu 602 539 912. 

Kontakt

Pro více informací

Na Mlejnku 1130/21b,

500 03 Hradec Králové

Důležité odkazy:

Webové stránky spojené s areálem

e-maily a informace

  • FB ASP
  • INSTAGRAM ASP
  • YOUTUBE
bottom of page